Корисне

Як правильно вибрати штори Домашній текстиль відіграє важливу роль в дизайні інтер’єру квартири. Хоча далеко не завжди вибору завіс і гардин ми приділяємо стільки ж сил, скільки витрачаємо на вивчення асортименту шпалер і каталогів підлогових покриттів, саме штори здатні значно перетворити приміщення, так би мовити, малими засобами. Неважливо, оформляєте ви квартиру після капітального ремонту або вирішили просто трохи змінити обстановку, штори можуть допомогти у втіленні самих незвичайних дизайнерських рішень.

Будучи активним елементом внутрішнього оздоблення кімнати, вони вимагають грамотного підходу при виборі. Колір і фасон штор, невідповідні до обстановки, можуть значно вплинути на зорове сприйняття кімнати, звівши нанівець ефект від ваших красивих шпалер і стильних меблів. З іншого боку, що, як ні вдалі штори, допоможуть уявити кімнату в найвигіднішому світлі, зробивши її оригінальною і неповторною?

Штори: індивідуальний підхід
Трапляється, що вибравши штори для вітальні, які сподобалися забарвленням, дизайном, ціною, власники квартири набувають їх в декількох екземплярах, завешівая однаковими виробами всю квартиру. Навіть якщо всі кімнати в будинку виконані в єдиному стилі і колірній гамі, зловживати не варто. Справа в тому, що кожній кімнаті притаманний свій тип і рівень освітленості. Можливо, що в світлій, залитій сонцем вітальні, розташованої на південній стороні, завіси будуть виглядати відмінно, а для затіненій деревами маленької спальні — зовсім не підійдуть.

Штори укриють від нескромних поглядів
Повітряні, немов хмарина, гардини, чудово виглядають на вікнах. Але ці напівпрозорі фіранки є чисто декоративним елементом інтер’єру, практично, позбавленим функціональності. Якщо ви бажаєте зберегти частку інтимності в кімнаті, краще комбінувати органзу і тюль з більш щільними завісами і шторами. Щільні штори бажано вішати в спальні, дитячої, ванної або іншому приміщенні, використовуваному для відпочинку.

Вибір тканини для штор
Сьогодні асортимент шторних тканин представлений великими каталогами. Вибираючи відповідну тканину, недостатньо візуально оцінити малюнок. Обов’язково пощупайте матеріал, погладьте його рукою, перевіряючи на щільність. Слід знати, що тканини шовкові швидко вигоряють на сонці, тому краще уникати їх на південних і східних вікнах. У світлих кімнатах, більшу частину дня залитих сонячним світлом, ідеально виглядають легкі гардини або тонкі завіси з додаванням натурального льону.

Якщо тканина для штор має великий малюнок, купувати потрібно трохи більше необхідного. Доведеться підганяти малюнок на різних половинках штор, роблячи його симетричним. Також не варто економити на купівлі гардинно тканини. Покладений пишними складками, тюль виглядає більш ефектно.

Якщо вам сподобалася щільна шторна тканину в каталозі, попросіть менеджера показати її в рулоні або шматку. Прикиньте тяжкість майбутніх завіс щодо міцності свого карниза — можливо, розумніше вибрати варіант легше.

Невеликі секрети вибору штор
Колірна палітра кімнати, в якій штори є одним з найважливіших елементів, потребує повному розкритті. Тут існує два основних варіанти сполучуваності: можна підібрати штори в тон або, навпаки, вибрати контрастну забарвлення. Останній варіант підходить для оформлення в стилі хай-тек, тоді як збіг тонів більш переважно для класичних варіантів інтер’єру.

Якщо кімната невелика, візуально збільшити її допоможуть завіси світлого кольору. Висота стелі оптично коригуються за допомогою довгих штор простого фасону. Якщо ж стелю дуже високий, його можна «принизити» за допомогою ефектного ламбрекену або бандо

Комментарии запрещены.